Rehabilitacja kręgosłupa

Kompleksowa rehabilitacja kręgosłupa we Wrocławiu w oparciu o różne techniki terapii manualnej. Pomożemy w wielu schorzeniach, między innymi w dyskopatii, bólach i napięciach mięśni, a także ograniczeniach ruchomości kręgosłupa i stawów.

Rehabilitacja kręgosłupa przy wykorzystaniu technik terapii manualnej

Terapia manualna (inaczej chiropraktyka) może być określona jako kliniczny sposób podejścia do pacjenta wykorzystujący konkretne techniki manualne, między innymi manipulacje, mobilizacje a także uciski. Terapia manualna to coś więcej niż masaż kręgosłupa, chociaż bywa z nim mylona.

Stosowanie różnych technik terapii manualnej przez fizjoterapeutę przynosi bardzo dobre efekty w rehabilitacji kręgosłupa, ale nie tylko- wykorzystujemy ją także do pracy ze stawami.

Techniki terapii manualnej są używane przez fizjoterapeutów do diagnozowania i leczenia tkanek miękkich, więzadeł i powięzi. Celem rehabilitacji jest redukcja bólu, zwiększenie zakresu ruchu, zmniejszenie lub wyeliminowanie zapalenia tkanek miękkich a także poprawa stabilności stawów.  Dowiedz się więcej o metodach, jakimi pracujemy 

Zaletą terapii manualnej jest bezpieczeństwo raz indywidualny dobór metod i technik do konkretnego przypadku, w zależności od rodzaju schorzenia i stanu pacjenta. Warunkiem bezpieczeństwa zabiegu jest skorzystanie z usług dyplomowanego fizjoterapeuty, który ukończył dodatkowe szkolenia z konkretnej metody terapii.

Terapia manualna – zastosowanie:

Czas: ok 45 -60 minut, 

Profesjonalna rehabilitacja kręgosłupa Wrocław, Grabiszyn, Krzyki ul.Szczęśliwa 20/1a