Szukasz profesjonalnego fizjoterapeuty we Wrocławiu, który skutecznie przeprowadzi masaż i zapewni ulgę w bólu kręgosłupa? Potrzebujesz masażu sportowego, masażu kręgosłupa albo po prostu masażu klasycznego?

Masaż to jedna z najbardziej popularnych w fizjoterapii metoda leczenia fizykalnego, która polega na wykorzystaniu dotyku w celu złagodzenia sztywności, napięcia czy bólu mięśni. Fizjoterapeuta oddziałuje pośrednio i bezpośrednio na skórę, mięśnie oraz narządy wewnętrzne.

Masaż- metody pracy z ciałem

Obecnie możemy wyróżnić ponad 60 metod pracy z ciałem o różnym charakterze. Do najpopularniejszych rodzajów masażu należą:

  • klasyczny zmniejszy napięcie ciała i poprawi funkcjonowanie mięśni i stawów.
  • drenaż limfatyczny (drenaż) pomoże w oczyszczeniu organizmu z produktów przemiany materii, zmniejszając opuchliznę i ból, poprawiając wygląd skóry czy zmniejszając widoczność cellulitu.
  • segmentarny przyniesie ulgę w przypadku bólów neurologicznych czy rwy kulszowej.
  • punktowy (fizjoterapia punktów spustowych) pomaga w przypadku bólu głowy czy zębów oraz rozluźnia silnie spięte mięśnie.

Klasyczny masaż kręgosłupa

Ma za zadanie przede wszystkim wyleczyć dolegliwości bólowe. Fizjoterapeuta stosuje go wtedy, gdy zespolone z kręgosłupem więzadła lub mięśnie przestają pełnić swoje funkcje. Jeżeli z jakiejkolwiek przyczyny mięśnie przy kręgosłupie nie pracują symetrycznie, są nadmiernie napięte bądź naciągnięte, wtedy kręgosłup destabilizuje się i pogarsza się jego stan. Pacjent odczuwa dokuczliwy ból. Masaż likwiduje zwiększone napięcie i przynosi ulgę w bólu, natomiast uczucie odprężenia i relaksu jest tutaj jak najbardziej pożądanym efektem ubocznym. Co ważne, przeprowadzenie skutecznego masażu leczniczego wymaga gruntownej wiedzy i znajomości anatomii oraz fizjologii człowieka i fizjoterapii. Dlatego przede wszystkim powinni Państwo skorzystać z usług dyplomowanych rehabilitantów.

Cennik:

  • Wybrana okolica ciała- 20 min: 40 zł
  • Wybrane okolice ciała- 40 min: 75zł
  • Masaż całościowy: plecy, kończyny górne, kończyny dolne)- 60 minut: 110 zł

Fizjoterapia Szczęśliwa Wrocław – zapraszamy!