W pracy wykorzystuję wiedzę i umiejętności zdobyte na wielu szkoleniach podyplomowych, co pozwala mi dopasować podejście i środki terapeutyczne do każdego z pacjentów indywidualnie.

Medycyną manualną zajmuję się już kilkanaście lat, pracuję zarówno z kilkumiesięcznymi pacjentami (kolki, asymetrie, zaburzenia napięcia, urazy okołoporodowe), z dziećmi i młodzieżą (profilaktyka i leczenie wad postawy, przeciążeniowe i pourazowe dolegliwości bólowe) oraz z dorosłymi (bóle kręgosłupa, głowy, stawów kończyn) i osobami starszymi (choroby zwyrodnieniowe, itd).

Wykształcenie osteopatyczne pozwala mi szeroko spojrzeć na zaburzenia nie tylko w obrębie narządu ruchu jak w klasycznej fizjoterapii, ale również uwzględnić kondycję narządów wewnętrznych, stan somatycznego i autonomicznego układu nerwowego oraz obszar emocji i stresu psychicznego u pacjentów w każdym wieku.

Medycyna Manualna ma wielusetletnią tradycję, w różnych kulturach wspierała ziołolecznictwo i często stanowią pierwszą pomoc, jaką otrzymywał pacjent w przypadku braku możliwości leczenie w ramach klasycznej medycyny akademickiej.

Moje zabiegi wykonywane rękoma mają na celu odnaleźć u pacjenta najsłabsze obszary organizmu i wspomóc odzyskanie tam równowagi, co prowadzi do poprawy funkcjonowanie organizmu lokalnie i całościowo i stanowi podstawę odzyskania zdrowia.

Trafnie ideę pracy osteopatycznej oddaje zapis obecny na stronie mojej macierzystej uczelni – Akademii Osteopatii :

„Osteopatia jest dziedziną diagnozowania i leczenia o ponad stuletniej tradycji. Jej głównym założeniem jest traktowanie organizmu ludzkiego jako integralnej całości, w której zachodzą powiązane ze sobą procesy. Zgodnie z tą zasadą badanie osteopatyczne nie może koncentrować się wyłącznie na jednej wybranej części ciała, a jego zadaniem jest przede wszystkim odnalezienie pierwotnej dysfunkcji organizmu, która z pozoru może nie mieć związku z bieżącymi dolegliwościami. Co ważne osteopatia jako dziedzina wykorzystująca metody diagnostyki klinicznej nie stanowi alternatywy dla medycyny akademickiej, ale jest jej doskonałym uzupełnieniem.” /akademiaosteopatii.pl/

Co ważne, podejście osteopatyczne opiera się na dogłębnej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka i w tym zakresie reguluje funkcjonowanie organizmu. Oprócz pracy manualnej w czasie wizyty pacjent, jeżeli to konieczne, otrzymuje zaleceniami dietetyczne, dotyczące ergonomii wykonywanej przez niego pracy, hobby, oraz wskazówki na co zwrócić uwagę, by podnieść poziom witalności i wpłynąć na dolegliwości, które bezpośrednio nie poddadzą się leczeniu osteopatycznemu.

Główne wskazania:

  • Ostre i przewlekłe zespoły bólowe układu kostno-stawowego i kręgosłupa (np. rwa kulszowa, rwa barkowa, dyskopatie, zmiany degeneracyjne dużych stawów);
  • Funkcjonalne schorzenia układu gastroenterologicznego, urologicznego, ginekologicznego, układu krążenia i układu oddechowego;
  • Bóle głowy u dzieci i dorosłych;
  • Stany pourazowe i powypadkowe u dzieci i dorosłych;
  • Urazy okołoporodowe u dzieci; zaburzenia rozwoju koordynacji i psychomotoryki u dzieci;
  • Zespoły bólowe kobiet w ciąży i profilaktyka okołoporodowa;
  • Wady postawy;
  • Zespoły psychosomatyczne, lękowe i depresje;

Osteopata – wykształcenie

2004 – 2009 Fizjoterapia AWF Wrocław;
2007 – Instruktor odnowy biologicznej;
2009 – Kinesiology Taping – kurs podstawowy i zaawansowany;
2009 – 2010 Terapia leczenia bólów kręgosłupa Metodą McKenziego – Terapeuta Certyfikowany;
2010 – Traumatologia Sportowa z diagnostyką obrazową;
2010 – 2011 Neurorehabilitacja metodą PNF – Terapeuta Certyfikowany;
2010 – 2012 Ortopedyczna Terapia Manualna Kaltenborna i Evjentha – Terapeuta Certyfikowany;
2013 – Funkcjonalna Osteopatia i Integracja;
2014 – Manipulacje Kręgosłupa w Ortopedycznej Terapii Manualnej;
2014 – 2019 – Specjalizacja z Medycyny Osteopatycznej w Akademii Osteopatii – Osteopata Certyfikowany;
2016 – Osteopatyczne podejście do Stawów Skroniowo – Żuchwowych, Osteopatyczna Terapia Trzewi;
2018 – Mastercourse Osteopatyczne podejście do Autonomicznego Układu Nerwowego;
2018 – 2019 – Mastercourse Embriologia – mechanizmy rozwojowe organizmu ludzkiego i ich znaczenie dla zachowania zdrowia i rozwoju chorób i dolegliwości bólowych;