Terapia manualna- metoda dr. Ackermanna – osteopatia strukturalna i chiropraktyka kręgosłupa oraz stawów obwodowych, jedna z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego stawów kręgosłupa. Cechuje się szybką i celową diagnostyką, precyzyjnym i dokładnym postępowaniem terapeutycznym nakierowanym na schorzenie pacjenta. Skuteczna rehabilitacja często jest oparta o tę metodę.
Fizjoterapeuta osiąga zamierzony efekt, ponieważ każdy ruch w tej terapii charakteryzuje się precyzją i dokładnością. Metoda ta pozwala na działanie w miejscu występowania schorzenia, dzięki czemu w ciągu jednego lub kilku zabiegów można usunąć lub znacznie złagodzić ból. Metoda znajduje zastosowanie w: dolegliwościach bólowych pochodzenia kręgosłupowego (podczas rehabilitacji kręgosłupa), bólach głowy, szyi i kończyn pochodzenia kręgosłupowego, przepuklin krążka międzykręgowego, rwie kulszowej, udowej, ramiennej, bólach w obrębie miednicy.
Terapia manualna- metoda dr Platsmaana– jest syntezą elementów różnych popularnych metodologii leczenia manualnego m.in. Kaltenborna-Evjentha , Mulligana, Cyriaxa, McKenziego i innych. Ta metoda fizjoterapii służy do leczenia dysfunkcji narządu ruchu, dolegliwości mięśniowych oraz zaburzeń obwodowego układu nerwowego. Jej skuteczność opiera się na łączeniu różnych technik terapeutycznych przy zachowaniu logicznego sposobu diagnozowania. Rozwinięty system diagnozowania to jedna z największych zalet tej terapii. Dużą uwagę przywiązuje się tutaj zarówno do wywiadu z pacjentem, jak i badania przedmiotowego, które zawiera szereg testów funkcjonalnych. W fizjoterapii wykorzystuje się m.in. mobilizacje, manipulacje stawu i torebki stawowej, techniki neuromobilizacji oraz stabilizacji. Szczególny nacisk został położony na bezpieczeństwo. Rehabilitacja sportowa często korzysta z tej metody z uwagi na jej wszechstronność.
PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation – proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie ruchu), nazywana także torowaniem nerwowo-mięśniowym jest kompleksowym systemem terapeutycznym, jedną z metod rehabilitacji neurologicznej. Dzięki złożonemu oddziaływaniu na układ nerwowy fizjoterapeuta stara się przywrócić zdolności ruchowe pacjenta, a także nauczyć go radzenia sobie z występującymi ograniczeniami. Więcej o rehabilitacji neurologicznej tutaj: Rehabilitacja w chorobach neurologicznych: stwardnienie rozsiane, udary, Parkinson.
Jako doświadczony wrocławski fizjoterapeuta wybiorę skuteczne i najszybsze metody lecznicze podczas rehabilitacji sportowej, rehabilitacji neurologicznej i rehabilitacji kręgosłupa.